ديگه حتی امارات هم برا ما دم در آورده

  به گزارش خبرگزاری ها: در حالي كه خواننده‌هاي لوس‌آنجلسي براي برگزاري كنسرت‌هاي خود در دبي، مجبور به سانسور واژه «خليج فارس» شده‌اند، وزارت خارجه و دولت جمهوري اسلامي، هيچ‌گونه واكنشي نسبت به استفاده از واژه مجعول «خليج عربي» در بروشورهاي خطوط هوايي امارات در پروازهاي تهران ـ دبي نشان نمي‌دهد.از سوي ديگر، هواپيمايي امارات كه هم‌اكنون حدود 65 درصد پروازهاي تهران ـ دبي را به خود اختصاص داده و از اين راه به رغم وجود تبعيض بين مسافران ايراني و ديگر كشورها، سود هنگفتي را از آن خود كرده است، در پروازهاي خود، بروشورهايي را پخش مي‌كند كه در آن، واژه مجعول «خليج عربي» با حروف درشت درج شده است.
گفتني است، كمترين اقدام دولت جمهوري اسلامي در متوقف كردن گستاخي‌هاي شركت هواپيمايي در تبليغ واژه مجعول «خليج عربي»، جريمه سنگين مالي شركت هواپيمايي امارات مي‌باشد.    ( برگرفته از وبلاگ تلخ و شيرين )

اميدوارم دوستان وبلاگ نويس و کاربران اينترنتی با يک حرکت جمعی مانند آنچه که به همت همه وبلاگ نويسان و کاربران اينترنت در برابر جعل واژه خليج فارس در کتاب نشنال ژئوگرافی انجام شد و باعث عذر خواهی و عقب نشينی رسمی مولفين اين کتاب شد اکنون هم با يک همت جمعی و اطلاع رسانی وسيع سفر به کشور امارات را تحريم کنيم شايان ذکر است عمده درآمد کشور امارات پس از نفت ،توريسم است که بيش از ۷۰٪ توريست های امارات را هم ايرانيان تشکيل می دهند طبعآ با همت ايرانيان و حذف اين درآمد برای کشورامارات ،اقتصاد اين کشور فلج می شود .يادمان باشد ايران مال ايرانيان است و با کوتاهی دولتمردان ،ما از خودمان سلب مسوليت نکنيم .اگر برای نوروزتان قصد سفر داريد صدها کشور در دنيا و ده ها کشور در همسايگی ما وجود دارد ،تقاضا ميکنم به حرمت و قداست نام ايران و ايرانی، امسال را به سياحت در کشوری غير از امارات بگذرانيد .و خواننده های آنسوی مرز هم که يک در ميان در ترانه هايشان ايران ايران می کنند اکنون وقت عمل است و معلوم می شود که دلار های کنسرتهای نوروزی که در دبی برگزار ميشود برايشان مهمتر است يا وطنشان ، ايران .


         چو ايران مباشد تن من مباد

                               بدين بوم و بر زنده يک تن مباد

/ 3 نظر / 10 بازدید
گناهکار

سلام یکی از دوستان برام پیغام زده بود که برا خلیج فارس بیام اینجا...... اومدم صفحه که بارگیری شد دی-سی کردم که آف-لاین بخونم مطالبتو، یه مرور که کردم ادش کردم توی favorites بعد که دی-سی کردم دیدم زدی وبلاگ دوستان، نگاه که کردم دیدم یه چیزی برام آشناست... ممنون که وبلاگ منو اینجا لینک کردین دوست دارم بدونم کی هستین ضمنآ وبلاگتون هم خیلی خوبه، تبریک میگم، سعی میکنم وبلاگم رو بهترش بکنم. ممنون

*پرناز*

سلام به شما دوست گلم... من موندم چی بگم.....مرسی که به من سر زدی..با آرزوی موفقيت شما ..سما را به زيباترين ستاره ها می سپارم

سینمای پارسی

ز شير شتر خوردن و سوسمار/// عرب را به جائی رسيده است کار /// که «خليج پارسي» کند آرزو /// تفو بر تو ای چرخ گردان تفو ... اين عربای کثافت که مالکيتشون بر کرانه های جنوبی خليج هميشه پارس زير سئواله! حالا مدعی مالکيت خليج پارس شده و نام مجعول عربی را روی آن گذاشته اند ... وقت آن است که دولت با يک اقدام نظامی حال اين اعراب را جسابی جا بياورد!!!!!!!!!!