سرهنگ فداکار

" شهيد سرهنگ پاسدار «مراد محبي» در مركز آموزش شهيد همت روانسر كرمانشاه به عنوان مسئول كميته آموزش مشغول خدمت بود و زماني كه در منطقه مخصوص آموزش عملي و در كنار يك گروهان كه بايد كار عملي خود را انجام دهند، مشغول مرور آموزشها و راهنماييهاي لازم براي چگونگي استفاده از نارنجك بود، ناگهان متوجه شد كه يكي از سربازان به اشتباه ضامن نارنجك را آزاد كرده و نارنجك نيز به خاطر اشتباه وي روي زمين افتاده است.
براساس اين گزارش به خاطر آنكه تا لحظه انفجار اين نارنجك جنگي لحظاتي بيشتر باقي نمانده بود و اگر انفجاري صورت مي گرفت تعداد بسياري از سربازان حاضر در آنجا زخمي و يا كشته مي شدند، بايد كسي با فداكاري، ناجي ديگران مي شد كه مراد محبي با حركت سريع به سمت نارنجك و حايل قرار دادن بدن خويش، جان افراد تحت امر خويش را نجات داد."

مطلبی که خوانديد نه داستان بود و نه فيلم .مربوط به زمان جبهه و جنگ ۲۰ سال پيش هم نبود که يا بگوييم خالی بندی و اغراق است و يا کمی منصف باشيم و بگوييم خوب آن زمانها آنگونه بود و ديگرزمان ايثار گذشته .اين مطلب مربوط به ۳۰ آبان ۸۵ يعنی ۶-۷ روز پيش است خبری که با سادگی در يک تيتر کوچک درفقط بعضی خبرگزاريها و نه صدا و سيما گفته شد و از کنار آن عبور شد در حالی که خبر نرسيدن بکهام به عروسی تام کروز يا عطسه فلان هنر پيشه يا ببخشيد دستشويی رفتن فلان فوتباليست تيتر درشت همه سايتها می شود و فلان هنرپيشه جلف يا فلان فوتباليست مو قشنگ قرتی را الگو می کنند و به خورد ملت می دهند و چپ و راست در وفات يا تولد امامان، همين مو قشنگ ها مهمان صدا و سيما و خانه های ما هستند و از دين و ايمان و ايثار برايمان می گويند بعد هم که حسابی توجيهمان کردند که اينان بهترينند و معصومند، فيلم و عکس پارتيهای خصوصيشان  و ... وارد بازار و سايتهای اينترنتی می شود و مراد محبی آرام و بی سرو صدا بی هيچ تقدير و الگو سازی نه برای او ،که برای ما در خاک آرام می گيرد و مدال شجاعتش هم بر سينه علی دايی چسبانده می شود ..... سرهنگ فداکار روحت شاد.

/ 6 نظر / 8 بازدید
حامد

سلام... ببخش كه تا حالا لينك نكرده بودمت .. حالا لينكت كردم ... يا علي

سيد فرهاد

بسم الله الرحمن الرحیم. ضمن عرض ادب و سلام خدمت برادر بزرگوارم از اینکه مدتی است که بریا عرض ادب خدمت نرسیدم امیدوارم مرا به بزرگی خود ببخشید .به علت گرفتاری و بیماری و..............در هر صورت ما همیشه در یاد شما و دعاگویتان بوده وهستیم. در مورد پست زیبا و جالبتنان بسیار سپاسگذار و ممنونم که به آن اشاره فرموده اید.افسوس صد افسوس که چنین گلهائی پر پر میزنند و نامی از آنها بر زبان نمی آید. سلام ودرود خدا بر تربت مقدس شهید بزرگوار سرهنگ پاسدار.مراد محبی. در ضمن میلاد با سعادت امام هشتم امام رضا ع را خدمت شما وخانواده محترمتان وهمه عاشقان آن بزرگوار تبریک عرض مینمایم. دست حق یارو یاورتان. برادر کوچکتان سید فرهاد از غربت غریب. برادر عزیز با اجازه شما نوشته شما را در مورد شهید عزیز محبی را در وبلاگ خود قرار میدهم. امید وارم ما را ببخشید و حلال کنید. جانم فدایت یا زهرا ی مظلوم.

سروش

دوست بزرگوار آقا سيد سلام.بنده نوازی می فرماييد که یادی از ما می کنید . سرزدن و احوالپرسی وظيفه من است .همه می گويند ۸ سال دفاع مقدس ولی شما ۲۵ سال است که با مشکلات جنگ دست و پنجه نرم می کنيد اميدوارم که همواره سالم و سربلند باشيد .در مورد کپی مطالب من هم احتياجی به اجازه نبود سيد با ذکر منبع يا بی ذکر منبع هم فرقی نمی کند شما اختيار داريد...با آرزوی سلامتی برای شما و همه

امير عباس

سلام برادر دوم اينکه از وبلاگت خوشم آمد و اول هم اينکه آقا فرهاد مطلبی را در بخش نظرات وبلاگ بنده نوشته بودند که من به نقل از ايشان در متن وبلاگ قرار دادم. بعد ديدم که در وبلاگ خودشان هم هست و بعد هم فهميدم که مطلب به قلم شماست. هر چند بر عهده ی آقا فرهاد بوده که بگويند و از قضا گفته اند ، اما آمدم عرض ادب کنم و تشکر و کاش به هنگام آژ کردن به نحوی اطلاع دهيد. دعا بفرماييد.

سلام اين خبر رو درست فردای شهادتش شنيدم خيلی ناراحت شدم چون ايشون رو از نزديک ديده بودم روحش شاد و يادش ماندگار

شقايق

به راستی روحش شاد