فاطمه رجبی را عاق والدين هم کردند

دو سه روز قبل سايت عصر ايران تيتر خبری زده بود :""بانوی ادب" بازهم سخن گفت" و ادامه داده بود :"فاطمه رجبی طی یادداشتی که در سایت خود منتشر کرده است ، بار دیگر به هاشمی حمله و از احمدی نژاد دفاع کرد تا ناظران در این باور خود تثبیت شوند که این نویسنده حرمت شکن ، کاری به جز این نمی داند!

متن کامل این یادداشت ، صرفاً جهت آگاهی خوانندگان فرهیخته عصرایران از وضعیت ادبیات سیاسی حاکم بر فضای کنونی منتشر می شود.

یادآور می شود ، حجه الاسلام دوانی ، پدر فاطمه رجبی در ماه های آخر عمر خود با انتشار نامه سرگشاده ای از وی خواست به بزرگانی چون هاشمی و خاتمی اهانت نکند و تصریح کرد که اگر روش خود را اصلاح نکند ، رابطه پدری و دختری بین آنها از بین می رود .

این یادداشت میزان پایبندی این بانوی مومنه! به توصیه پدر و اخلاقیات را به خوبی نشان می دهد و البته از  گسترش آزادی بیان در کشور نیز حکایت دارد هر چند که فقط "برخی اقربا" از این موهبت برخوردارند.

اما نوشتار سراسر ادب و متانت فاطمه رجبی که تاکید دارد رسانه ها او را همسر سخنگوی دولت خطاب نکنند: .      ...      " البته بر آگاهان پوشيده نيست که طبق رسم معمول دهه اخير هر کسی مخالف منافع عده ای کلامی بر زبان براند چماق دموکراسی چنان بر فرق سر نواخته می شود که به آنی تبديل می شوی به تروريست ٬ متحجر ٬ افراطی ٬ بن لادن ٬ تير خلاص زن ٬ بسيجی بی کله و خلاصه قطار قطار از اين القاب و عناوين و البته هرز گاهی اين عناوين به روز هم می شوند در مورد  شخص خانم رجبی همسر دکتر الهام بودن را هم برايش  به نوعی ناسزا تلقی می کنند انگار همسر دکتر الهام بودن هم جرم شده  و بدون استثنا تمام دست نوشته هايشان را با اين نام منتشر می کنند چرا؟ چون يکبار ايشان گفته بودند من شخصيت سياسی مستقلی دارم و ربطی به همسرم ندارد و اخيرآ ظاهرآ عاق والدين را هم به به القاب خانم رجبی اضافه کرده اند .من اصلآ با بازيهای جناحی اين حضرات و سلايق سياسی شان کاری ندارم حرف من اين است  اگر دعوايی در سليقه سياسی داريد خوب داشته باشيد اما ديگر چرا دروغ می گوييد من فرا جناحی هم می گويم برای همين قبل از مطلب خانم رجبی در مورد خاتمی هم می گويم که در سايت ها و وبلاگهای اصولگرا ديده ام که در مورد خاتمی نوشته اند ايشان از شيرين عبادی دفاع کرد و بعد وی را مورد شماتت قرار می دهند در صورتی که من خاطرم هست که خاتمی به هيچ عنوان از شيرين عبادی حمايت نکرد حتی اصلاح طلبان هم ايشان را مورد سرزنش قرار می دادند که چرا از عبادی حمايت نکرده حتی آقای خاتمی در خبر هم وقتی از ايشان سوال کردند که نظرتان در مورد جايزه نوبل عبادی چيست ايشان گفتند مبارکشان باشد ولی جايزه صلح نوبل را به شيمون پرز هم اعطا کردند.و اما در مورد خانم رجبی که سايت ها ايشان را عاق والدين می کنند و معتقدند که :"پدر فاطمه رجبی در ماه های آخر عمر خود با انتشار نامه سرگشاده ای از وی خواسته به بزرگانی چون هاشمی و خاتمی اهانت نکند و تصریح کرده که اگر روش خود را اصلاح نکند ، رابطه پدری و دختری بین آنها از بین می رود ." خوب است از نامه آخر استاد دوانی که در  16 دي ماه و دو روز پيش از وفاتشان براي انتشار به يكي از هفته نامه هاي سراسري سپرده بودند.هم مطلع باشند و اين دايه های دلسوز تر از مادر اينقدر نگران رابطه پدر و فرزندی مرحوم دوانی و خانم رجبی نباشند .:

"شنيده ام كه آقاي دكتر احمدي نژاد رياست محترم جمهوري در جمع دانشجويان دانشگاه امام صادق(ع) ضمن سخنراني از جمله گفته اند : «بعد از اينكه عليه دولت نوشتند، يك نفر پيدا شده چيزي عليه آنها گفته. بعد آمدند ديدند ايشان نسبتي با اعضاي دولت دارد. آن را گذاشتند كنار، فحشش را به دولت مي دهند. اينها همان كساني هستند كه مي‌گفتند همه اشخاص براي خودشان مستقلند. زماني يك خانمي آمد و مردانگي كرده است، خدا شاهد است من نديدم و نخواندم و نه در جريان بودم. در روزنامه ها نوشتند كه او پول داده، امكانات داده كه به كساني حرفي زده شود. اين دروغ است، حتي من شنيدم وزارت ارشاد احتياط كرده و آن امكانات معمولي عادي را كه به همه مي داده، به ايشان نداده است.»

با اين كه من منزوي هستم و سر در كار خود دارم و روزنامه هم نمي خوانم و گاهي اوضاع جاري را از سيما مي بينم، يا از اين و آن مي شنوم و كاري به نفي و اثبات مسايل سياسي ندارم، زيرا به قدر كافي هستند، اما شنيدن اين جمله مختصر و تاثر انگيز رياست جمهوري باعث تاثر بسيار من شد؛ به خصوص كه ربطي هم به من دارد.
خانم فاطمه رجبي همسر آقاي دكتر الهام كه ايشان او را تنها حامي و مدافع خود دانسته اند، دختر انديشمند من است كه بيش از افراد خانواده عاطفي است و نمي تواند آنچه را مي انديشد كه بر خلاف انتظار است از بيان آن خودداري كند. 

آقاي دكتر احمدي نژاد! ناراحت نباشيد. غير از مشاراليها، بسياري هستند كه درباره شما و عملكرد شما و از انتقاد مغرضانه از كارهاي شما ناراحت و در تب و تاب مي باشند. از همه مهمتر توجه خاص مقام معظم رهبري است كه در فرصت هاي مناسب، از جمله در شهر شما (گرمسار) به آن گونه از انديشه ناب و عملكرد شما تمجيد نمودند و به نحو دلسوزانه اي مخالفين را نصيحت كردند كه دست از سم‌پاشي و بي انصافي بردارند و خلاصه در هر مناسبتي شما را تاييد مي كنند.
بهترين گواه پشتوانه مردمي شما، احساسات بي شائبه ميليونها مردم مسلمان و خيرخواه هستند كه در بازديد جنابعالي از استانها و شهرستانها ابراز داشته و مي دارند."  <  متن کامل  >

همانطور که ملاحظه کرديد اختلافی بين آن دو نبوده و اتفاقآ باعث افتخار مرحوم دوانی بوده که وی را دختر انديشمند خطاب کرده . کاش می شد بزرگ ها را هم به خاطر دروغگويی جريمه کرد کاش می شد مثل گذشته به اينها گفت ۲۰ بار از روی داستان چوپان دروغگو مشق بنويس اما چه می شود کرد بزرگ شده اند و بزرگها فقط جريمه می کنند و جريمه نمی شوند

/ 2 نظر / 3 بازدید
مصائب

سلام من وقتی تيتر اين نوشته عصرايران رو خودنم اونقدر عصبی شدم که روی متنش کليک نکردم. ولی احمدی نژاد حرف درستی زده در باره خانم رجبی.

عبدالله

اين خانم آلت دست است و چه خوب که هيچ جواب اين دشمن امام وانقلاب را ندهد تا ترفند منافقين شکست بخورد