كينه‌هاي سوم تير سر باز مي‌كند!

سخنراني احمدي‌نژاد در دانش‌گاه اميركبير را كه مي‌ديدم يادِ آخرين سخن‌راني خاتمي در ميان دانش‌جويان افتادم (در دانشگاه تهران بود به نظرم). آن‌جا هم عده‌اي مي‌خواستند سخن‌راني را به هم بزنند و خاتمي آن‌جا بود كه گفت: مي‌دهم از دانشگاه بيرونتان كنند! در حالي كه نه عكس خاتمي را آتش زده بودند و نه به او فحش داده بودند. او "خاتمي" بود كه تكيه كلامش آزادي بيان بود و "زنده باد مخالف من". و اين احمدي‌نژاد بود كه مي‌گويند خفقان را حاكم كرده است.

راستي پارسال هم آقاي هاشمي يك سخنراني در قم داشتند (15 خرداد). آن‌جا حتي سخنراني‌اش را هم نخواستند به هم بزنند. مي خواستند فقط چند تا سؤال بپرسند. اما ــــ( به سوال کنندگان برچسب اغتشاش گر و ...  خورده شد و سپس دستگیر و زندانی و ... شدند و بعد هم ۲۱۰ نماینده اصولگرا و سوسولگرا و ... نامه ای در حمایت از آقای هاشمی و مخالفت با سوال کنندگان امضا کردند)۱ ــــ  بگذريم.
آقاي خاتمي در سال‌هاي پاياني مسؤوليت خود در توجيه ناكامي‌هاي دولت اصلاحات، بهانه‌ي هر 9 روز يك بحران را پيش كشيد و اصلاح‌طلبانِ آن موقع، گروه فشار را عامل اين بحران‌ها مي‌دانستند. با اين حال از پشتيباني مسؤولان مطرح و بلندپايه‌ي نظام برخوردار بودند. دولت احمدي‌نژاد هنوز محاسبه نكرده كه هر چند روز يك بحران برايش درست مي‌كنند. اما روزي نيست كه روزنامه‌هاي مثلا اصلاح‌طلب خبري يا تحليلي يا تيتري از احمدي‌نژاد چاپ نكنند كه از آن بوي تمسخر و طعنه و تخريب به مشام نرسد و سايت‌هايي مشخص ساعت به ساعت با تهمت و ناسزا به دولت و رئيس جمهور آپديت نشوند.
و بحران‌سازان دولتِ خاتمي اگر گروه فشار بودند، بحران‌هاي پيش پاي دولت احمدي‌نژاد را كله‌گنده‌هاي سياسي و سرانِ اسم‌ و رسم‌دار نظام درست مي‌كنند. كله‌گنده‌هايي كه اين "كوتوله‌ي سياسي"* موي دماغ‌شان شده و آرامش‌شان را بر هم زده.
احمدي‌نژاد دارد تاوان ورود به منطقه‌ي ممنوعه‌ي قدرت را مي‌پردازد. تاوان سنگيني هم خواهد پرداخت. اين تازه اول كار است.
آزادي بيان!!!!!!!!!!!!!!!!!عده‌اي عادت كرده بودند كه رئيس‌جمهورشان فقط از آزادي و دموكراسي و گفت‌گوي تمدن‌ها حرف بزند. روشنفكران دانشگاهي سال‌ها بود كه مردم را دنباله‌رو خود مي‌دانستند. اين‌طور خيال مي‌كردند كه مردم به هر راهي كه آنها نشان دهند خواهند رفت. براي همين وقتي صحبت از عدالت و مفاسد اقتصادي مي‌شود از كوره درمي‌روند. براي همين از استقبال‌هاي پرشور مردم از رئيس‌جمهوري كه به زبان عوام صحبت مي‌كند به خشم مي‌آيند.
احمدي‌نژاد تا امروز بهانه‌ي "نمي‌گذارند كار كنيم" را – بر خلاف سلفش – نياورده است. اما خيلي‌ها هنوز كينه‌ي سوم تير را به دل دارند. خيلي‌ها نمي‌خواهند احمدي‌نژاد موفق شود. حتي اگر به ضرر مردم باشد.
------------------------------------------------------------------
* عبارتي كه آقاي هاشمي در ايام انتخابات به كار بُرد.
منبع : خلوت انس 
مطالب مرتبط:
--------------------------------------------------
( ... )۱ : اضافه شده توسط اینجانب
::: سه قسمت است که مطلب را از وبلاگهای دیگران قرار داده ام شاید برخی بر من ایراد بگیرند اما واقعیت این است که گاهی می خواهم در موردی مطلب بنویسم می بینم حرف دلم را در وبلاگی آورده اند من هم که در نوشتن همواره صفت تنبلی را یدک می کشم پس کپی برداری می کنم.
/ 7 نظر / 10 بازدید
محمد امين

سلام سروش عزيز ممنون که به وبلاگ من هم سرزدی مطالب وبلاگ شما هم خيلی عاليه!خيلی نزديکه به حرفها و تفکرات من ! بازم میام پیشتون

فتوحی

نمی دونم چرا احساس می کنم قبلا هم اومدم تو وبلاگت. موفق باشی

منوچهر

سلام سروش جان من المؤمنين رجال صدقوا ما عاهدوا الله. اميدوارم احمدی نژاد و ما هم جز اين دسته باشيم

haifa

برات متاسفم خود فروخته اونم فروخته شده شده به يك سوپور

بهانه

يك موي سر اين كوخ نشينان و شهيددادگان به همه كاخ و كاخ نشينان جهان شرف و برتري دارد حضرت امام خميني قدس سره الشريف صحيفه امام ـ جلد 20 ـ صفحه342 جناب آقای سروش . با سلام . جمله بالا را نوشتم فقط در جواب پيام آخر که شمارا به خود فروختگی و حمايت از يک سوپور متهم کرده بودند . شما را نميدانم اما اگر احمدی نژاد سوپور است من افتخار می کنم که از يک سوپور حمايت کنم . سوپوری که اينقدر توانائی دارد که در برابر زورگوئی آمريکا بايستد و حق به باد داده شده توسط چند نفر دکتر با سواد(خاتمي-روحانی-و...) را باز پس بگيره انصافا که قابل حمايت است . سوپوری که تحمل مخالفش اونقدر زياده که عکسش رو جلوش آتيش بزنند و لبخند بزنه (برخلاف خاتمی و دار و دستش) الحق که قابل پشتيبانيه . راستی : پاسخ متقن و جامع شما در روزانه خواندم . احسنت بر قلم زيبا و جانانه ی تان . الحق که خوب جواب اين ياوه گويان را داده ايد . تا دو سه روز آينده با مطلبی در مورد تفکرات سياسی انسانها در وبلاگم به روز خواهم شد . منتظر اضهار نظر شما در جهت بهبود نوشته هايم هستم التماس دعا . بهانه

عمليات

سلام با درختی که آلزایمر می گیرد در زمستان شکوفه می دهد ... به روزم يا علی

محمود بی دست و پا

چه دولت مقتدری که بدترين نوع شمارش ارا رو انجام داد