محرکین اغتشاشات مناطق آذري ربان را بشناسید

Mobin News © Mobin_s2004@yahoo.com

هفتۀ گذشته هموطنان آذری زبان در اعتراض به کاریکاتور روزنامۀ ایران به برگزاری تجمعات مختلف و ابراز انزجار از این حرکت تفرقه افکنانه پرداختند. در این میان عده ای با سوء استفاده از احساسات پاک مردم، با هدایت این اعتراضات به آشوب و اغتشاش سعی در تضعیف نظام  داشتند.
حجت الاسلام مصلح که مسئول نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه آزاد تبریز می باشد، از محرکین این ناآرامی ها بوده است. مصلح که در انتخابات ریاست جمهوری یکی از مسئولین ستاد هاشمی رفسنجانی در تبریز بود و بارها طرفداران احمدي نژاد را به حمايت از فاشيسم و طالبانيسم متهم مي کرد، و از هیچ تلاشی برای جمع آوری رای برای هاشمي فروگزار نکرد، در این آشوبها همواره دانشجویان را به برخورد های تند دعوت می کرد و به انها می گفت:"تا احمدی نژاد از ترکها عذر خواهی نکرده به اعتراضات ادامه دهید."
مصلح، روحانی محبوب طیف افراطی انجمن اسلامی دانشگاه تبریز است. گفتنی است، زمانی که زمزمه هایی مبنی بر عزل مصلح از نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه ازاد تبریز مطرح بود، افراطیون انجمن اسلامی با اعتراضات گسترده، حمایت کامل خود را از وی اعلام کردند.
لازم به ذکر است، مصلح سخنران محافل و هیئت های طرفدار مرجع درباری (شریعتمداری) است و از تعصبات قومیتی وی به خوبی تفکرات پان ترکیستی به مشام می رسد.
شبکۀ ماهواره ای گونز (gunaz) از دیگر محرکین نا آرامی های شهر های ترک نشین است. شبکۀ گونز که برنامه های خود را از امریکا ارسال می کند، با هدایت آشوبگران، محل های آشوب را تعیین کرده و دائما وضعیت این مناطق را بحرانی نشان می دهد.
این گزارش حاکی است، این شبکه ماهواره ای با دروغ پردازی، سعی در بزرگ نمایی اعتراضات دارد و مردم را به تلاش برای تجزیه طلبی دعوت می کند.
شبكه ماهواره‌اي گونز كه از طريق ماهواره آمريكايي «تل استار دوازده» پخش مي شود از ديروز در برنامه هاي خود، مردم تبريز را به راهپيمايي ساعت پنج بعد از ظهر امروز(يكشنبه) از مقابل خانه مشروطه در خيابان «راسته كوچه» تبريز عليه فارس زبان ها دعوت كرده است.
اين شبكه ماهواره اي كه از زمان تاسيس به بحث قوميت ها دامن مي زند اعلام كرده است اين دعوت شامل همه شهرهاي مناطق آذربايجان ايران مي شود و همزمان كردها و عرب ها نيز عليه فارس ها دست به راهپيمايي و اعتراض خواهند زد.
بر اساس اين گزارش، شبكه ماهواره اي «گون‌آز تي وي»در برنامه هاي مختلف خود شعارهاي امروز را به شرح زير اعلام كرده است:
آذربايجان ثروتي ،آذربايجانا قالسن( ثروت آذربايجان براي آذربايجان ها)
آذري قوندارما،پهلوي قالما (آذري ساختگي ميراثي از پهلوي است )
هاراي هاراي من توركم( آهاي آهاي من تركم)
ميليت چي زنداني ،آزادلق، آزادلق(زندان طرفدار قوميت آزادي آزادي)
آذربايجان ملتي اويان ،قوتار ذلتي(مردم آذربايجان بيدار شويد، به ذلت خود پايان دهيد)
منيم ديليم اولن ديير،فارس ديلين دونن ديير( زبان من مردني نيست، زبان فارسي جاي آن را نمي گيرد)
فاشيسم،شوونيسم،بشريته دوشمني(فاشيسم،شوونيسم دشمن بشريت است)
همچنين اين شبكه ماهواره اي اعلام كرده است امروز در تهران نيز ساعت ده صبح آذري زبان ها عليه فارس ها دست به راهپيمايي بزنند.
اين گزارش مي افزايد، شبكه ماهواره اي گونز از زمان توهين روزنامه ايران، تبليغات خود را گسترش داده و بر بحث قوميت ها دامن مي زند و در تمام آشوب هاي اخير در شهر هاي آذري زبان ايران نقش مهمي و هدايت گري داشته است، بطوريكه قبل از هر اتفاق و درگيري در شهر هاي آذربايجان اين شبكه ماهواره اي مردم آن شهر را به راهپيمايي و اعتراض دعوت كرده بود.
برپايه اين گزارش، در روزهاي اخير گفته شده تعدادي از افراد در ميان آشوب گران اسلحه داشته و در هر شهري كه قرار است راهپيمايي و اعتراضي صورت گيرد به آن شهر سفر مي كنند و مردم را به تخريب اماكن عمومي و شعار دادن عليه نظام تحريك مي كنند.
محمود علی چهرگانی که به عنوان کارشناس در شبکۀ گونز صحبت می کرد، خطاب به هموطنان آذری زبان، گفت:" به توقیف روزنامۀ ایران راضی نشوید و از این موقعیت برای استقلال آذربایجان استفاده کنید، آذربایجان باید از ایران جدا شود."

محمود علی چهرگانی کيست؟
وی از لحاظ سابقهء جهت گيری سياسی، قابل مقايسه با افرادی همچون حشمت الله طبرزدی است که در چرخشی صد و هشتاد درجه از يک خودی به يک اپوزيسيون تغيير موضع داده اند. نمود.
وی مدتی عضو انجمن فرهنگی اجاق آذربايجان بوده و رسالهء دکترای خود را در دانشگاه تربيت مدرس در مورد زبان ترکی تنظيم کرده است که ظاهرآ موفق به اخذ مدرک نشده و صد البته بعدآ از جاهای ديگر دکترای افتخاری مرحمتی دريافت داشته است!!
پس از آنکه در دور نخست انتخابات سال ۷۵ رای اول تبريز را کسب نمود، انصراف داد. سرانجام با کمک برخی عوامل خارجی از ايران گريخت و رفت که قدرت طلبی اش او را به عروسکی خيمه شب بازی تبديل کند. عروسکی در قامت يک مبارز!
جاماح يا (جنوبی آذربايجانين ميلّی آزادليق حرکاتی) يک سازمان جدائی طلب از جنس گروههايی همچون الاهواز در خوزستان می باشد که از سوی دولت جمهوری آذربايجان ايجاد گرديده و حمايت می شود.
مرامنامۀ اين سازمان با الفاظی عوام فريبانه، هدف غايی جاماح را آزادی نه تنها آذری ها، بلکه کليه ايرانيان از يوغ شوونيسم فارس بيان می دارد!
در سال ۱۹۹۹، جاماح چهرگانی را پس از ابراز ندامت از گذشته اش (!) (يعنی ايرانی بودن!) به رياست کميتۀ مرکزی منصوب نمود و پس از آنکه چهرگانی بدين مختصر قانع نگرديد و دوباره نام ايران را بر زبان آورده و جبهۀ‌ اسلامی آذربايجان را پديد آورد، چون دو عنوان اسلام و ايران در تضاد با مرامنامهء جاماح قرار داشت ، سرانجام کميتهء مرکزی جاماح در فوريهء ۲۰۰۲ تصميم به اخراج وی گرفت!
محمود علی چهرگانی هم اکنون با نام دکتر چهره قانلی (!) در راس گروهکی است با نام گاموح يا جنبش‌ بيداری‌ ملی‌ آذربايجان‌ تاسیس کرد.
لازم به ذکر است، چهرگانی در راستای پروژهء Break Down ايالات متحده برای ايران ، با مقامات کاخ سفيد ديدارهای مکرر داشته است.

اسامی سایر افراد تجزیه طلب:
پيروز ديلنچی: این فرد شاعر نما، رئيس جاماح است.
بويوک رسولوند:
پيرمردی که چند سال است با آرزوی رهبری اسير و آواره کوچه- پس کوچه های باکو شده و سازمان کاذبی بنام «کميته دفاع از حقوق آذربايجانيان جهان» را در ادارات رشوه خوار باکو به ثبت رسانده که تنها عضو و رهبر آن فقط خودش مي باشد.
افراد ديگری نيز در رده های پائين تر اين گروهک ها وجود دارند که در کشورهای مختلف جهان مشغول فعاليت هستند:

۱. حسين قابلی   ۲. اصلان خالدی       ۳. اژدر تقی زاده       ۴ .بهروز سلطانپور
۵. جواد درختی        ۶. رحيم شهبازی    ۷. منوچهر جوانشير    ۸. عليرضا قزوين زاده
۹. جوانشير اميرهاشمی    ۱۰. عليرضا احسنگر           ۱۱. صالح ايلديريم
۱۲. عليرضا ميانه ای             ۱۳. احمد اوبالی

/ 12 نظر / 7 بازدید
نمایش نظرات قبلی
علي آقا

راستی! کامنتهاتون رو قبل از اومدن به وبلاگتون جواب دادم٬ که يه موقع قضاوتی در مورد شما نکرده باشم. يا علی مدد...

سروش

در جواب جناب خواننده.پان ترکيست تشکل سياسی از ترکها هستند که به اتحاد ترکها و استقلال ترک زبابان دارند و جدایی از ایران و تشکیل کشوری مستقل.

مرتضی شيميايی

سروش عزيز سلام.این مسائل هاله و این حرفایی که آقای علی مطرح می کنن نشون دهنده عدم داشتن جواب در خصوص کارهای اساسی آقای دکتر احمدی نژاده.در همين خصوص به روز کردم.يا علی

علي آقا

سلام خدمت آقا سروش! در وبلاگ آقا مرتضی نوشتم. يا علی مدد...

صفار

اينکه پشت صحنه وقايع را باز گو می‌کنبد مايه بسی خوشحالی است. در اين مقال سخنان مقام معظم رهبری را در مورد خودی و غير خودی يادآوری میکنم: که خواص اهل باطل چون دل در گرو غیر خدا(حق) میگذارند عاقبت آنها چنین میشود که برای خوشایند آدم‌هایی که در پیشگاه حق و حقیقت بسان شاگردی متمرد هستند که دارای ارزشی نمی‌باشند باید دست به اعمال خلاف انسانیت بزنند حال و روز دیگران هم که معلوم است جاهلینی که در جهل مرکب فرو رفته اند مطلب جدید گذاشتم خوشحال میشوم نظر شما را نیز داشته باشم. از وبلاگ پربارتان بسیار ممنون السلام علی من التبع الهدی

افشا

کساني که نامي ز رهبر برند شياطين خبره بظاهر خرند نرفته کسي از پي رهبري مگر از پي کيسه هاي زري همه از پي مال و ثروت روند پي ديکتاتور با مذلت روند

افشا

قسمت اول: حل تمام مسايل ما از مسايل قومي گرفته تا ديگر مسايل در گرو پياده شدن دموکراسي است. بنظر من دموکراسي دو اصل اساسي دارد که عقل و عدالت است. حداقل عدالت موجود در دموکراسي هم اعلاميه جهاني حقوق بشر است. يعني دولت دموکراتيک نميتواند مخالف ارزشهاي اعلاميه جهاني حقوق بشر باشد. البته در کنار دموکراسي بايد از خودکفايي صنعتي و علمي ياد کنم که در شرايط حاکم بر دنياي آمروز براي بقاي جامعه ما لازم است. براي ايجاد يک جامعه مرفه و آزاد لازم است که هم آهنگ با ملل پيش رفته رشد کنيم و عقب نمانيم.

افشا

قسمت دوم: همه مردم ما لازم است که حول دموکراسي و خودکفايي ملي گرد هم آيند تا راه نفوذ دشمنان را ببندند. هر کس هر دولتي و يا هر گروهي خلاف عقل و عدالت و با کشتار و اعمال قدرت منهاي خواسته مردم بخواهند قدرت سياسي را در ايران تصاحب نمايند ضد ايران و ضد مردم هستند و قصد آنان عقب نگه داشتن کشور است. اقوام سربلند ايراني بايد در يک حکومت دموکرات اداره شوند (با راي مردم اگر خواسته باشند بصورت فدرال) و زبان و سنتهاي مذهبي آنان بايد در منطقه زندگي آنان رسمي باشد و بدون خواست مردم نتوان مثلا احکام شيعه را بر آنان تحميل کرد. آزادي بيان و حق انتخاب شدن و انتخاب کردن بايد محترم باشد و هيچ مقامي (شوراي نگهبان و رهبر و ...) حق نداشته باشند آن را ملغي نمايند.

افشا

تحريكات قومي براي تجزيه ايران ادامه دارد!از خوزستان شروع شد و به بلوچستان رسيد و حالا كم كم آذربايجان را هم وارد معركه ميكنند. حل مسايل قومي در ايران در گرو بر قراري دموكراسي و حقوق هاي دموكراتيك است زمينه ساز اين تحريکات حکومت ملايان و فساد و ظلم ناشی از آنان و حکومت پهلوی است

من

بی سوار جاما نه گاموح-با اين سوادت تحليل سياسی هم ميکنی -تقصير تو نسيت شونيستا همه شان بی سوادن