ما را رها كنيد در اين رنج بي‌حساب

روز گذشته عده‌اي از بچه‌هاي محروم جنوب شهر تهران در نامه‌ سرگشاده‌اي نسبت به شدت و غلظت برخورد ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادي! اعتراض كردند. در بخشهايي از اين نامه آمده است: «خدمت روساي محترم سه قوه، اعضاي محترم ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادي!

احتراما اين نامه از آن رو نگاشته مي‌شود كه نگارندگان ديگر به آنجايشان رسيده‌ است. به راستي برخوردهاي شما ما را به ياد لشكركشي‌هاي مغول و كشورگشايي‌هاي اسكندر مقدوني انداخت، آخر قدري انصاف به خرج دهيد و رحم و مروت داشته باشيد!، مگر آن آقازاده‌اي كه شما با نهايت قصاوت به دارش مي‌آويزيد چقدر از ماشينهاي گرانقيمتش و غذاهاي رنگارنگش و سفرهاي دوردنيايش و ول خرجي‌هاي روزمره‌اش، و خلاف‌هاي احتمالي اخلاقي‌اش حظ برده كه اينگونه بايد از دماغش درآريد؟ بله بايد درآريد حرفي نيست ولي نه ديگر اينگونه! قبول كه همه اين امور از بيت‌المال مسلمين بوده و حرام، ولي شما ديگر خيلي عادل‌تر از علي و كاتوليك‌تر از پاپ شده‌ايد! گيريم رحم نداريد، عقل كه الحمدلله داريد! آخر خود قضاوت كنيد، اگر اينطور بخواهيد همه آقا زاده‌ها را قلع و قمع كنيد، نمي‌گوييد كه ديگر در ايران جايي براي كندن قبر و دفن اجساد نمي‌ماند و يا بايد اينها روي زمين بمانند و بوبگيرند و يا در قبرهاي دو طبقه دفن شوند كه خود نوعي تجمل‌گرايي است!»
اين نامه در ادامه مي افزايد:« اينكه شما خود براي ديگران الگوييد و هيچ كدامتان حتي از شهرام جزايري ها هم نه چيزي گرفته‌ايد و نه قبول داريد كه گرفت درست نيست كافي است، ديگر چه نياز به اين خونريزي‌ها و برادركشي‌ها. به خدا ما به همان نان بربري و آب سردمان راضي‌ايم، ديگر با اين كارها آبمان را خونابه نكنيد.شما مگر داعيه ولايت نداريد؟ بالاغيرتا در اين چند ساله حتي يك بار هم ديديد ايشان در مورد مبارزه با مفاسد اقتصادي و مسايل مربوط به آن حتي كوچكترين اشاره‌اي داشته باشند كه اينطور دست به قلع و قمع زده‌ايد؟ از اين بگذريم، مگر در جمع شما اصلاح طلب نيست؟ آخر در قاموس كدام اصلاحات اين مبارزه مي‌گنجد كه اينگونه به جان اين آقا زاده‌هاي مظلوم افتاده‌ايد؟ پس مي‌بينيد كه چه ولايي باشيد و چه اصلاح‌طلب ـ كه اگر هر دوشان نباشيد حداقل يكي از آنها هستيد ـ نبايد اين‌كارها را بكنيد. پس چرا مي‌كنيد نكنيد؟ نكنيد!»

بچه‌هاي جنوب شهر در ادامه اين نامه كه به نظر مي‌رسد با درد و آلام زيادي نگاشته شده مي‌افزايند:

«ما نمي دانيم اصلا به اثبات رسيده است كه چنين مفاسدي در جامعه وجود دارد يا نه؟ اگر اين قضيه آنقدر حاد بود كه شما به آن گير سه‌پيچ! داده‌ايد لااقل بيانيه تشكل‌دانشجويي‌اي، اجتماع طلبه‌ها در حوزه علميه‌اي و يا نطق پيش از دستور نماينده‌اي بدان اختصاص مي‌يافت.

آقايان مگر شما حزب و گروه و دسته سياسي نداريد كه به اين بچه بازي‌ها مي‌پردازيد و مگر همين كار خودش نوعي چند شغلگي و تخلف قانوني نيست؟ پس چرا ول‌كن قضيه نيستيد؟ ول كنيد!»

در قسمت ديگري از اين نامه آمده‌است:

« بابا اشكال كار جايي ديگر است! مفاسد اقتصادي ريشه در سيستم اقتصادي موجود در جامعه دارد.به جاي اين كارها مقطعي و بي اثر برويد دنبال در آوردن نظام اقتصادي و اداري و اجتماعي و … اسلام، هر وقت توانستيد اينها را بطور كامل و مدون و عملي استخراج كنيد، خواهيد ديد كه اوضاع خودبخود روبراه خواهد شد و ديگر نيازي به هيچگونه برخورد و نظارتي هم نيست و اگر يزيد را هم در منصب حكومتي بگذاريد اصلا نمي‌تواند تخلف كند و اتوماتيك‌وار امام حسيني عمل خواهد كرد.»                    

                                برگرفته از جنبش عدالتخواه

/ 1 نظر / 8 بازدید
Faramoshi

که عاقبت رنج شما گنج شما باد.