احمدی نژاد مظلوم تر است يا خاتمی ؟

تحولات و گفتارهاي دو هفته اخير دولت و رئيس‌جمهور و متعاقب آن عكس‌العمل گروهها و احزاب، افراد، صاحب‌نظران و حتي مراجع تقليد يك نكته اصلي را به ذهن هر مخاطب دولتهاي گذشته ديده‌اي متبادر می سازد كه عجب! آيا در دولتهاي عالي جنابان هاشمي و خاتمي هيچگاه اصل دين يا ارزشهاي اخلاقي زيرسوال نرفته بود يا اينكه در آن هنگام تريبونها اينقدر نبود كه همه اينچنين در پي يك دستور كاغذي – توجه بفرماييد، كاغذي _ هر چه دارند و ندارند از فقه و سياست و عرفان گرفته تا عقل و نقل و حكومت را براي رئيس‌جمهور مملكت يعني شخص اول اجرايي كشور، بازگو كنند. نصيحت كنند، اخطار دهند، تهدید كنند، بدو بيراه بگويند و خلاصه يك شبه رییس جمهور را از اصولگرايي به سوسولگرايي تغييرش دهند.

گله ما بيش از همه از مراجع تقليد است كه به جاي حکميت پدرانه به اقدامي احساسي و عجولانه و در حضور عام دست زدند. سكوت در انظار و هدايت در نهان را هميشه از سيره ائمه، چقدر دور برويم همين امام راحل (ره) يا رهبري عزيز دیده ایم. ایشان در بسياري موارد حتي از خود حضرات مراجع هم دلگير مي‌شدند و مي‌شوند ولی هيچ احدي از جمعيت داخلي تا تلكسهاي بين‌المللي خبردار نمي‌شود: چرا كه اصل تضعيف نظام و ارکان های آن که رییس جمهور رکن اصلی اش هست هيچ وقت در كار نبوده است.

از اين شتابزدگي كه بگذريم به مساله‌هاي قبل برمي‌گرديم، آنجا كه جناب هاشمي پوشيدن مانتو را رسماً بدون مانع اعلام كرد. برخي مراجع كه امروز مانتو را رسماً حرام اعلام مي‌كنند سكوت اختيار كرده بودند! یا اینکه چرا آن هنگام كه دختر جناب هاشمي دوچرخه‌سواري دختران در خيابان و انظار را مطرح و براي به كرسي نشاندن آن كلي تلاش كرد كه امروز نتايج آن در پايتخت و خيلي شهرهاي ديگر به وضوح قابل لمس است مراجع از دست رفتن اسلام و مباني معرفتي و ارزشهاي اسلامي حرف نمي‌زدند. چرا آن روز دولت در قبال دين اينقدر مسئوليت نداشت و از يك شخصيت روحاني كه برخي در حد اجتهاد می دانندش و آيت‌الله خطابش مي‌كنند، انتظار نداشتند كه امروز از جناب دكتر بيش از اينها انتظار دارند. يا در جريان انتخابات سوم خرداد 76 يا 18 خرداد فرياد برنمي‌آوردند كه در اين اجتماعات سخنراني رئيس‌جمهور دختر و پسر با هم مختلطند و وامصيبتا! چرا آن روز اختلاط آن هم به سبك شادي براي خاتمي بيانيه و تذكر و تهديد نمي‌طلبيد و امروز يك دستور‌العمل كاغذي به اجرا درنيامده اينقدر هياهو دارد؟

منبع:نوسازی

/ 2 نظر / 8 بازدید
آرش کماندار

به نام خدا با سلام سروش عزيز ممنون از مطلب بسيار عاليت ظاهرا علمای ما از مردم عقب افتاده اند و البته شيطنت بعضی از جريانات نيز بی تقصير در اين موضعگيريها نيست اما هر دوی موضوعی که مطرح شد هم مبارزه با بدحجابی و هم حضور زنان در ورزشگاهها از نظر من يک کار سياسی بود هر دو اشتباه کردند يعنی اين روشش نبود البته علمای بزرگوار هم بايد حساسيتشان را برای همه يکسان نشان دهند يعنی فقط حق را ببينند

زهرا

سلام. واقعا که حرف حق همینه که گفتید.